LAKE ODA KAPISI,LAKE İÇ KAPI MODELLERİ,LAKE KAPI FİYATLARI,ANKARA ODA KAPISI,ANKARA İÇ KAPI,ANKARA KAPI,
LAKE KAPI NEDİR ?
Ham MDF üzerine astarlama yapıldıktan sonra poliüretan veya akrilik sistem boyaların uygulanması usulüyle yapılan kapılara Lake Kapı denir.
Lake kapı CNC makinalarda modellenip, cilahanelerde beyaz veya ahşap renklerde olan kapı, lake kapıdır. Bu lake kapıların cilası, katmanlarına göre değişir. Diğer kapılara göre pahalı kapılardır. Lake olan kapıların temizlikleri gerçekten itina ister ama darbelere karşı çabuk deforme olmayan kapılardır. Şekil ve modelleri çok olmakla beraber lake kapı’larda camlı modeller daha çok kullanılmaktadır.
Lake kapı denince aklımıza ilk gelecek olan fabrikasyon hazır kapı değil de el ile veya makina yardımı ile yapılan kapıdır. Cilalı olarak adlandırılan ve geneli beyaz renkte olan kapılar “Lake Kapı” dır. Bu kapı modelleri iç mekanlarda kullanılır. Temizliği nemli bir bez ile hafif silinerek tamizliği yapılır. Lake kapı model ve görününümü zarif olduğundan darbelere ve toz deterjan, kimyasallığı yoğun olan deterjanlar ile temizlik yapılmamalıdır. Kapınız lake kapı ise her ay temizlik ve silinmesi lazım olan kapıdır. Har mağazada imalathanedelerde lake kapı bulabilirsiniz fakat lake kapılar, cila işemleri kalitelerine göre değiştiğinden dolayı bu kapıları alırken cila işleminin hangi kalitelerde olduğuna bakmak gerekmektedir.
NEDEN LAKE KAPI TERCİH ETMELİYİM?
Lake Kapı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz var , işte onlardan birkaçı :
Dayanıklıdır: Lake kapılar ham MDF üzerine Polyester astar atılıp daha sonra poliüretan boyalarla boyandığı için, boya MDF ile %100 kaynaşır. Boyama ile MDF’nin dış ortamla irtibatı tamamen kesilmiş olur böylece kapılarınız buhardan,nemden ve sudan kesinlikle etkilenmez.
Dekoratiftir : Lakenin pürüzsüz görünümü sıradan bir MDF’yi muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.
Uzun vadede ekonomiktir : Lake kapılar boyalı kapılar olduğundan dolayı renginden sıkıldığınızda düşük bir bedel ödeyerek istediğiniz renge çevirebilirsiniz.Diğer kapı türlerinde bunu yapmanız mümkün değildir;kapağınızı tamamen değiştirmek zorundasınız.Böylece kapılarınızı yeniden yaptırmaya gerek kalmadan kapıların rengini değiştirmek suretiyle kapılarınızı yenilemiş olursunuz.
Tasarımda özgürlük verir : Diğer kapı cinslerinde üretici firmanın ölçülerine,renklerine ve üretim tarzına bağımlı kalırsınız.Halbuki lake de böyle bir sınırlama yoktur , mobilyanız için istediğiniz şekli tasarlayabilir ve bunu lake boya ile boyayabilirsiz.
Yıllar sonra bile canlı ve parlak kalabilir:Lake Kapılarınızı yıllar sonra pasta&polish yaptırdığınızda bile, kapılarınız ilk günkü parlaklığına ve canlılığına kavuşur. .
LAKE KAPI ÖZELLİKLERi,
Lake kapıların özelliklerini sırası ile yazalım. Öncelikle bu kapılar menteşe aksamı kaliteli olan, beyaz cila üzerinde kaplı olan kapılardır. Lake kapılar camlı ve camsız olarak üretilir. Sadece cilalı olan bir kapının adıdır. Her ne kadar fabrikasyon ve presleme imalatı olsada, cila işlemleri beyazdır ve en az 2-3 kat cila işlemi yapılarak imal edilir. Lake kapıların kalitesi olacaksa bu kapının kolları ve menteşe aksamı da oksitlenmelere karşı sağlam olmalıdır. Bu kapılar gerçekten özellikli bir kapıdır. Titiz olan, heybet isteyen, zengin görünümü isteyen ve kalite isteyen elbetteki lake kapı kullanmalıdır. Diğer kapılara göre bu kapılar dekoratif ve zarif olduğundan elbetteki pahalı kapılardır.
Lake kapıları en az 2-3 ayda bir nemli bir bez ile temizliğini yapmalıdır. Lake kapı montajı da gerçekten hassas dikkat edilmesi gereken ve acele etmeden montaj edilmesi gereken kaliteli kapılardandır. Tüm daireler ve hayat alanları lake kapılar ile değer kazanır.
LAKE KAPI NERELERDE KULLANILIR?
Lake kapılar yukarıda da belirttiğimz gibi iç mekanların tümünde kullanılır. Özellikle estetik ve zengin bir duruş bekleyenler, lake kapıları hayat alanlarında kullanmalıdır. Lake kapılar dış mekanlarda çabuk deforme olur. Bu nedenle dış mekanlarda bu kapılar kullanılmaz.
NOT;WEB SİTEMİZDEKİ GÖRSELLER TAMAMEN KENDİ ÜRÜNLERİMİZE AİTTİR.RESİMLERİMİZİ LÜTFEN İZİNSİZ ALMAYIN KULLANMAYIN.WEB SİTEMİZDEKİ TÜM FOTOĞRAFLAR  AMATÖR BİR RUHLA YAPILMIŞ OLUP, FOTOĞRAFLAR ÜZERİNDE  HİLE VEYA PHOTOSHOP UYGULAMASI YOKTUR.YENİLİKLERİMİZİ GÖRMEK  İÇİN  SÜREKLİ GÜNCELLENEN REFERANSLAR BÖLÜMÜNDEN YADA SOSYAL MEDYADAN BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.