Gergi Tavan,Barasol Gergi Tavan Nedir ?
Gergi tavan son yıllarda yoğun olarak kullanılmaya başlayan bir dekorasyon ürünüdür.Otel, alışveriş merkezi eğlence mekanları gibi yerlerin yanında kişisel yaşam alanlarında da uygulanabilen son derece estetik bir uygulamadır.
Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi alanlarda uygulamalara imkan sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has tavanlarda özgün tasarım imkanı sunar.
  Gergi Tavan Sistemi sadece tavanda değil ,duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzere yapılabilir ve her şekile girebilir.Sudan ve nemden etkilenmez , bakım ve boya gerektirmez , temizlenebilir. Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir
  Gergi Tavan hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , yangında alev almaz , hijyeniktir , esnektir , estetiktir , ultraviyole ışınlardan etkilenmez(X ışınları) , kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır , üzerine resim baskı yapılabilir , çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkatmaz , gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.