Portmanto Modelleri | Modern Vestiyer Modelleri
Portmanto; şapka, palto vb. şeyleri asmak için üretilen askılıklı mobilyalardır. Yeri gelir şemsiye, yeri gelir anahtarlar portmantoya asılır.  Portmanto modelleri içine ayakkabı koyabileceğiniz şekilde evrimleşiyor. Piyasada ayakkabılık bulunmayan askılık bulmak çok zorlaştı.
Bir eve ilk girdiğinizde sizi karşılayan nesne portmantodur. Kullanışlı bir portmanto ile ayakkabı, palto, anahtar, cüzdan ve bunun gibi dışarıda lazım olacak eşyalarınızı rahatlıkla bulabilirsiiz. Evin içinde cüzdan arama derdinize son verir. Bunun yanı sıra misafirleriniz eve girdiğinde ilk olarak portmantoyu görecektir. Antre ve hol misafirlerinizi ilk etkileyecek alanlardır. Burada etkilenen misafirin, kişinin yaşam şartları hakkında olumlu, pozitif bir algısı oluşur. portmanto modelleri  seçilirken detaylar ve kullanışlı olması çok önemlidir. Kullanışsız bir vestiyer, evinizde yalnızca kalabalık yapacaktır. Kalabalık gelen misafirin paltosunu sığdıramayacaksanız, portmantonuzun kullanışlı olduğunu söylemek doğru olmaz.
Dekoratif Portmanto Modelleri,
Değişen teknoloji ile birlikte ev dekorasyonu konusunda binlerce farklı tasarım ortaya çıkmıştır. Sade ve gösterişli portmanto modelleri mevcuttur. Kişi, evi ile olan uyumunu göz ardı etmeden doğru portmanto modelini seçmelidir. Kaliteli bir portmanto kendini kullanım sırasında belli eder. Eşyalara ulaşmak insanı zorluyorsa gerçekten kalitesiz bir tercih yapılmıştır.
Portmanto Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Vestiyer modelleri bakılırken ilk detay, askılık sayısına bakmaktır. Kişi, misafirlerinin palto ve ayakkabılarını sığdırabileceği bir mobilya seçmelidir. Kişinin paltosunu rahatlıkla asabileceği yüksekliğe sahip olmalıdır. Raf sayısı dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Raf sayısı fazla olan vestiyer, raf sayısıyla doğru orantılı olarak daha fazla ayakkabı ve terlik alacaktır. Kişinin evden çıkmadan şöyle bir kendine bakabilmesi için ayna, portmantoların olmazsa olmazıdır. Son olarak ev dekorasyonu ile olan uyumuna dikkat edilmelidir.